Üretim Takip Sistemi

VOLSOFT üretim takip sistemi ile fabrikanıza hükmedin!

Üretim Takip Sistemi Nedir?

VOLSOFT üretim takip sistemi, üretim aşamalarında oluşan verileri makinelerden otomatik toplayan, üretim takibini otomatikleştiren, üretim verimliliğini ölçen ve potansiyel sorunları tespit ederek üretim kayıplarını engelleyen sistemdir.

Otomatik Veri Toplama ile Dijitalleşin 

VOLSOFT üretim takip sistemi, makinelerinizde üretim gerçekleştikçe otomatik veri toplayan bir teknolojiye sahiptir.

Makinelerdeki sensör yada kontaktör gibi kaynaklardan sinyal toplayan ve topladığı verileri kablosuz haberleşme ile sunucuya ileten veri toplama cihazı.
7 inç dokunmatik ekrana sahip IoT tabanlı bir operatör panelidir. Üretim metriklerini izleme, entegre barkod okuyucu ile iş emri takibi ve manuel veri girişi için kullanılır.
Haberleşme yeteneğine sahip makinelerden ekstra donanım gerektirmeden veri toplamayı sağlayan OPC teknolojisidir.

Gerçek Zamanlı Üretim Raporları 

VOLSOFT üretim takip sistemi, üretiminizi dünyanın herhangi bir yerinden canlı olarak izlemenizi sağlayan mobil ve web uygulamalara sahiptir.

Hangi üründen ne kadar ürettiğinizi, terminlere ne kadar uyumlu olduğunuzu vb. bir çok anlamlı raporu canlı olarak görün.  

Üretiminizin ne kadar verimli yürüdüğünü, kalite oranınızı ve zamanı ne kadar efektif kullandığınızı görün.

Bir siparişin zamanında yetişmeyeceğini, kalitesiz üretim miktarının fazla omlasını yada yavaş çalışan makineler olduğunda SMS olarak uyarı alın. 

%30’a kadar daha verimli üretim!

VOLSOFT üretim takip sistemi ile üretiminizi daha verimli hale getirin. Hemen fiyat teklifi alın ve bir uzmanımız size yardımcı olsun. 

Veri Toplama (PLC, IoT)

Endüstriyel haberleşme ile her tür PLC’den veri toplar. Bu yeteneğe sahip olmayan ekipmanlarda IoT teknolojisi kullanır.

Görselleştirme & Raporlar

Üretime dair her tür değerli veriyi anlamlandırır, mobil ve web uygulamalar ile gerçek zamanlı olarak görmenizi sağlar.

Alarmlar & Analizler

Verimlilik sorunları, plansız duruşlar, kalite sorunları, bakım gereksinimleri gibi konuları 7/24 takip eder ve sizi uyarır.

ERP Entegrasyonu & API

Üretim sahasından toplanan verileri ERP sistemlerine otomatik aktararak OT ve IT katmanları arasında entegrasyon sağlar.

Üretim Takip Sisteminin Faydaları

Hızlı ve Yerinde Kararlar Alın

VOLSOFT Üretim Takip Sistemi gibi gerçek zamanlı veri sağlayan bir sistem kullanmak karar alıcılara üretimde yaşanması muhtemel aksaklıklara tam zamanında müdahale edebilme imkanı verir. Örneğin siparişlerin teslimat tarihinde tamamlanıp tamamlanmayacağı kolaylıkla tespit edilir.

Düşük verimlilikle çalışan makine veya personeli geç olmadan tespit edebilme imkanı ve buna sebep olan unsurların giderilmesi, işletmenin kaynaklarını en verimli şekilde kullanabilmesini sağlayacaktır. Bu gibi kritik önlemler alabilme olanağı gerçek zamanlı üretim takip sisteminin önemini arttırmaktadır.

Hata ve Kayıpları Azaltın

Manuel veri toplama ile ilgili süreçlerin ne kadar zor ve tutarsız olduğu bir sır değildir. Üretimden sorumlu kişilerin en çok şikâyet ettiği konuların başında bu gelmektedir. Buna çözüm olarak genelde personel tarafından üretim miktarlarının bir sisteme girilmesi gösterilir.

Asıl gerçek çözüm üretim verisinin toplanmasında insan faktörünü mümkün olduğunca devre dışı bırakmaktır. VOLSOFT Üretim Takip Sistemi herhangi bir insan müdahalesi olmadan makinelerden otomatik veri toplar ve bu verileri en uygun biçimde görmenizi sağlar. Bu sayede %100 doğrulukta anlık üretim takibi sağlanır.

Maliyetleri iyileştirin

Manuel üretim verisi toplamak için görevlendirilen personeller ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar göz önüne alındığında işletmelerin bu iş için ayırdıkları kaynak pekte az sayılmaz. Ayrıca tüm bu zahmete ve maliyete karşılık %100 doğrulukta güvenilir veri alınamamaktadır.

Öte yandan yanlış veya eksik verilerden kaynaklı zararlar geri dönülmez sonuçlar doğurabilmektedir.Akıllı Üretim Takip Sistemi bu iş için ayırdığınız tüm personel ve ekipmanı boşa çıkarır. Sistem üretim verisini otomatik topladığı için personel ve ekipman maliyetleri tamamen ortadan kalkar.

Hemen Teklif İsteyin