Otomatik Üretim Takip Sistemi

Üretim Takip Sistemi Nedir?

Üretim sorumlularının tesisteki verimliliği arttırabilmesi için veriyi toplaması, analiz etmesi ve nihai olarak bu veriler ışığında kararlar alabilmesi gerekir. Ancak birçok tesiste doğru üretim verisine anlık ulaşabilmek pek mümkün değildir. Çünkü bu noktada insan faktörü devreye girmekte ve hataya dayalı, gecikmeli bir veri toplama süreci yaşanmaktadır. Bu durum üretim verimliliğini ölçmek bir yana siparişlerin teslimat sürelerine yetişmesini bile riskli hale getirmektedir.

VOLSOFT Akıllı Üretim Takip Sistemi gibi doğru bir üretim izleme sistemi hem üretim yöneticileri, hem de personel ve fabrika operatörleri için paha biçilemez bir araçtır. İşte gerçek zamanlı ve %100 doğru üretim verisine ulaşmanın avantajları;

Hızlı ve Yerinde Kararlar Alabilme

VOLSOFT Akıllı Üretim Takip Sistemi gibi gerçek zamanlı veri sağlayan bir sistem kullanmak karar alıcılara üretimde yaşanması muhtemel aksaklıklara tam zamanında müdahale edebilme imkanı verir. Örneğin siparişlerin teslimat tarihinde tamamlanıp tamamlanmayacağı kolaylıkla tespit edilir.

Düşük verimlilikle çalışan makine veya personeli geç olmadan tespit edebilme imkanı ve buna sebep olan unsurların giderilmesi, işletmenin kaynaklarını en verimli şekilde kullanabilmesini sağlayacaktır.

Bu gibi kritik önlemler alabilme olanağı gerçek zamanlı üretim takip sisteminin önemini arttırmaktadır.

Üretim Takip Programı

Hatalarda Azalma

Manuel veri toplama ile ilgili süreçlerin ne kadar zor ve tutarsız olduğu bir sır değildir. Üretimden sorumlu kişilerin en çok şikâyet ettiği konuların başında bu gelmektedir. Buna çözüm olarak genelde personel tarafından üretim miktarlarının bir sisteme girilmesi veya barkod okutulması gösterilir. Peki, sorun çözüldü mü? İnsana olan bağımlılık ortadan kalktı mı? Maalesef hayır!

Asıl gerçek çözüm üretim verisinin toplanmasında insan faktörünü tamamen devre dışı bırakmaktır. VOLSOFT Akıllı Üretim Takip Sistemi herhangi bir insan müdahalesi olmadan makinelerden otomatik veri toplar ve bu verileri en uygun biçimde görmenizi sağlar. Bu sayede %100 doğrulukta anlık üretim takibi sağlanır.

Maliyet İyileştirme

Manuel üretim verisi toplamak için görevlendirilen personeller ve ihtiyaç duyulan ekipmanlar göz önüne alındığında işletmelerin bu iş için ayırdıkları kaynak pekte az sayılmaz. Ayrıca tüm bu zahmete ve maliyete karşılık %100 doğrulukta güvenilir veri alınamamaktadır. Öte yandan yanlış veya eksik verilerden kaynaklı zararlar geri dönülmez sonuçlar doğurabilmektedir.

Akıllı Üretim Takip Sistemi bu iş için ayırdığınız tüm personel ve ekipmanı boşa çıkarır. Sistem üretim verisini otomatik topladığı için personel ve ekipman maliyetleri tamamen ortadan kalkar.

Kablosuz Üretim Takibi

Canlı Üretim Takibine Ne Kadar İhtiyacınız Var?

Şu anda bu soruları hızlı ve doğru bir şekilde cevaplayabiliyor musunuz?

  • Üretim tesisiniz ne kadar verimli çalışıyor?
  • Kaynaklarınızı ne kadar verimli kullanıyorsunuz?
  • Hangi makine hangi ürünü üretiyor?
  • Teslimat süreleri tutarlı mı?
  • Hangi personel hangi işle meşgul?
  • Personelin verimliliği ne durumda?
  • Makinelerin bakım süreleri yaklaştı mı?
  • Makineler hangi hatalardan dolayı duruyor?
  • Hammadde stokunuz yeterli mi?

VOLSOFT Akıllı Üretim Takip Sistemi, bu soruları cevaplamanıza izin vermek için doğru bilgilere anında gerçek zamanlı olarak erişmenizi sağlar.

Videoları İzleyin?

Content Protection by DMCA.com