Fabrikalar için IoT

Endüstri 4.0’a gücünü veren endüstriyel IoT (IIoT)’yi ve ileri seviye akıllı analitik teknolojilerini keşfedin, bağlı makineler ve AI ile Endüstri 4.0’a ulaşın.

İletişime GeçinÜcretsiz Demo

Endüstriyel IoT (IIoT) Nedir

Endüstriyel IoT yada (IIoT), imalat sektöründeki çeşitli IoT uygulamalarını, akıllı ürün tasarım ilkelerini ve veri odaklı otomasyon uygulamalarını temsil eder. Uzaktan izleme ve bakım yeteneklerine sahip imalat süreçlerini geliştirmek için bu teknoloji yaygın olarak kullanır. Daha büyük ölçekte, Endüstriyel IoT, akıllı, kendi kendini optimize eden endüstriyel ekipman ve tesisler oluşturmak için modern bulut bilişim, IIoT ve AI’yi bir araya getiren akıllı otomasyon trendi olan Endüstri 4.0’ın kilit bir unsurudur.

IoT Platform Bağlantı

Bağlı Makineler

Endüstriyel IoT (IIoT)’nin ilk aşaması tesisteki makineleri birbirlerine ve buluta bağlamaktır. Bu sayede makinenin dijital ikizini oluşturmak mümkün olur.

IoT Platform Kural Motoru

Kurallar Çalıştırır

IoT Platformun kullanıcının proje gereksinimlerine göre kurallar ve uygulamalar geliştirmesini sağlaması gerekir. Bu sayede bağlı her nesne için özel lojikler tasarlanabilir.

IoT Platform Veri Saklama

Gerçek Zamanlı Veri

Merkez platforma bağlanan makinelerin ürettiği veriler anlık biçimde kaydedilir, durum takibi için kullanılır, grafiklerde gösterilir ve büyük veri için hazır tutulur.

IoT Platform Dashboard

Veriyi Görselleştirir

Bağlı nesnelerden gelen veriyi gerçek zamanlı kokpitler ve raporlarda görselleştirme imkanı verir. Bunun için kullanıcı tarafından tasarlanabilen zengin görsel araçlar sağlar.

IoT Platform Uzaktan Yönetim

Nesneleri Yönetir

IoT için özel olarak tasarlanmış MQTT gibi çift yönlü iletişim protokollerini kullanarak cihazdan buluta yada buluttan cihaza komut göndermeyi mümkün kılar.

IoT Platform Yapay Zekan

ML & AI Kullanır

Sahadaki cihazlardan gelen telemetri verisi büyüdükçe makine öğrenimi ve yapay zeka ile büyük veriden anlamlar çıkarır. Bu sayede potansiyel sorunları kestirmek mümkün olur.

Endüstriyel haberleşme, Veri toplama, Bağlı makineler, OPC & IIoT

VOSOFT IIoT Çözümleri, her türe makineden OPC yada sensör vasıtasıyla veri toplayabilen ve komut gönderebilen akıllı IIoT Gatewayler sunar. Bu uç nokta cihazları mevcut makinelerinize iş zekası katar.

Verimlilik ölçümü, Hata engelleme, poka-yoke, rule engine ve KPI'lar

Üretimin her aşamasında gerçek zamanlı OEE ve endüstride standart olan diğer ölçümleri görünür kılar. Tesiste yanlış işleyen süreçleri size raporlar ve iyileştirmeleri kıyaslamanızı kolaylaştırır.

İleri seviye analitik, Kestirimci bakım, Büyük veri analizi ve daha fazlası

Zamanla biriken büyük veri platform tarafından analiz edilir ve anomaliler tespit edilir. Kestirimci bakım uygulamaları ile arızalar daha oluşmadan bakım prosedürlerini deveye almanız sağlanır.

Cihazdan Platforma Anahtar Teslim Endüstriyel IoT

VOLSOFT endüstriyel IoT’de özellikle uzmanlaşmıştır. İmalat makinelerinden veri toplama, büyük veri için depolama, dikey uygulamalar sunan platform ve gelişmiş analitikler dahil fabrikalar için uçtan-uca endüstriyel IoT çözümleri burada.

VOLSOFT IoT GATEWAYS (REMOTE PLC’s)

Makinelerinizi bağlı hale getirmek için kullanılır. Bir bacağı OPC yada sensör yoluyla makinelerinize diğer bacağı buluta bağlıdır.

Makine Bağlantısı
Endüstriyel haberleşme desteği olan makineler ile OPC, OPC-UA yoluyla dijital haberleşir. Bu desteğe sahip olmayan makineler ile analog ve dijital IO portlarına bağlanan sensörler yoluyla haberleşir.
Bulut Platform Bağlantısı
Bu cihazlar çift yönlü haberleşme özellikleri sayesinde makine verisini buluta iletmenin yanı sıra buluttan gelen komutları makineye ileterek uzaktan yönetim sağlar. Bulut platforma bağlanmak için MQTT ve HTTP kullanır.
Uzaktan Yönetme & Güncelleme
Bulut platforma bağlı her cihaz özel bir kimlik ile etiketlenir. Platform üzerinden MQTT ile cihaza gerçek zamanlı komutlar gönderilebilir ve cihaz içindeki firmware uzaktan güncellenebilir.

VOLSOFT IoT PLATFORM

Bağlı makinelerinizi yöneten, raporlar ve kokpitler yoluyla izleme sağlayan, kural motoru ile sorunları tespit eden ve ileri analitik kullanılan bulut tabanlı platformdur.

Temel Özellikler

Web tabanlı arayüz, cihaz yönetimi, şablonlar, kullanıcı tanımlı kokpitler & raporlar, kural motoru, zamanlanmış işler, uzaktan komut gönderme imkanı, microservice mimarisi ve çok daha fazlası.

Akıllı Fabrika için Hazır Modüller
Makine listesi, gerçek zamanlı makine durumları, makine ve bölüm bazında OEE raporları, kalite ve arıza raporları, gerçek zamanlı uyarılar ve otomatik komut gönderimi.
İleri Seviye Analitik & Büyük Veri Analizi
Otomatik anomali tespiti, büyük veri analizine uygun veri setleri hazırlama, kestirimci bakım uygulamaları & R ve Phthon ile derin öğrenme.

Gerçek Zamanlı Görünürlük (IIoT)

Arıza & Hataları Engelleyin

İleri Seviye Analitik (OEE, PM, PY)

Fabrikanıza Faydaları 

VOLSOFT IoT Çözümleri iş yapma şeklinizi tamamen değiştirecek devrimsel dijital teknolojiler sunuyor. Hangi sektörden olursanız olun işinizden daha fazla verim almanızı sağlayacak bir çözüme ulaşmanız mümkündür.
Gerçek zamanlı üretim izleme
Bağlı makineler insan kontrolüne ihtiyaç duymadan gerçek zamanlı veri üreten makineler demektir. Böylece üretiminizin nasıl yürüdüğünü 7/24 kayıt altına almış olursunuz.
Gerçek zamanlı verimlilik analizi
Bugünün fabrikalarının en büyük şikayetlerinin başında makine ve ekipmanların tam randımanlı kullanılamaması gelmektedir. VOLSOFT IIoT buna yol açan sebepleri kolayca tespit eder. Endüstride standart olan OEE (Toplam Ekipman Etkinliği) ölçümü hiç bir veri girmeden tamamen makine haberleşmesi ile görünür olur. Bu sayede verimliliği artırmak için neleri iyileştirmeniz gerektiğini öğrenirsiniz.
Dijital poka-yoke (arıza ve hata engelleme)
VOLSOFT IIoT, makine ve hatların çalışma parametrelerini gerçek zamanlı olarak takip eder. Reçetede tanımlanmış değerler ile gerçekleşen değerleri karşılaştırır ve tolerans dışına çıkılırsa bildirir yada makineyi durdurur. Bu dijital poka-yoke uygulaması üretim kalitenizi artırmanın yanı sıra geriye dönük izleme imkanı da verir.

Benzer Çözümler

Akıllı Makineler

Sağlık Sektörü

Enerji Sektörü

Akıllı Lojistik

Akıllı Şehirler

Akıllı Tarım

Nasıl Yardımcı Olabiliriz

Arayın konuşalım

+90 282 726 01 69
Satış ekibimizden ücretsiz bilgi alın

Not bırakın, sizinle iletişime geçelim