Endüstri 4.0, IIoT & Dijital Dönüşüm Çözümleri

Makinelerinizi network üyesi yaparak Endüstri 4.0'a geçişinizi sağlıyoruz.

 

Canlı DestekTanıtım Broşürü
Üretim Takibi

%100 Otomatik Üretim Takibi

Belirlenen planlama doğrultusunda üretim adetleri fire ve sağlam ayrı ayrı takip edilir, fazla veya eksik üretim yapılması engellenir.

Verimlilik Takibi

%100 Otomatik Verimlilik Takibi

Üretim tesislerindeki her tür makineyi entegere edlir. Entegre edildiği makinelerden çalışma hızı ve üretim adetleri gibi bilgileri anlık olarak okur.

Fire & Kalite Takibi

%100 Otomatik Arıza & Bakım Takibi

Makinelerden çıkan ürünlerin kaliteleri analiz edilir. Hatalı ürünlerde işletme tarafından belirlenen prosedür uygulanır ve raporlanır.

Uçtan Uca Üretim Takibi & Akıllı Üretim Sistemi

Geleceğin üretim teknolojisine VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi ile bugünden sahip olun.

IoT Kartı

Yeni Nesil Mikro Denetleyici

Her bir denetleyici kart 40 adet IO pini, 4 adet USB portu, 1 adet HDMI portu, 1 adet RJ45 network portu, 1 adet USB Power portu, 1 adet SD kart yuvası, 1 adet ses çıkış portu ve dâhili WIFI özelliğine sahiptir. ARM mimarisi ile çalışan kartlar hem performans hem de güç tüketimi bakımından rakipsiz bir çözüm oluşturmaktadır. Bu sayede boyut olarak oldukça küçük bir kart ile binlerce dolarlık PLC cihazlarının bile sağlayamadığı özellikler çok daha uygun fiyatlara sunulabilmektedir.

Her Tür Makine ve Cihaz ile Uyumlu

40 adet IO pini bulunan özel mikro denetleyicimiz marka model bağımsız tüm makineler ile uyumludur. Bu sayede her tür makineye kolaylıkla entegre edilip devreye alınabilmektedir. Entegre edildiği makinelerde ne tür bilgiler okuyacağı tamamen işletme ihtiyaçlarıyla sınırlıdır. Çalışma hızı,  üretim miktarları, performans, duruş, hata ve model bilgileri standart olarak sağlanmaktadır. Ayrıca mikro denetleyici piyasadaki tüm sensör, röle, barkod okuyucu vb. cihazları destelemektedir. Bu sayede üretim mekinesi tarafından sağlanamayan bilgiler harici cihazlarla kolaylıkla alınabilmektedir.

Güçlü Veri Mimarisi & Bulut Bilişim Desteği

Toplanan verileri kablosuz ağ bağlantısı ile sunucunuza gönderilir. Sunucu üzerinde çalışan servis uygulamamız verileri SQL veri tabanında depolar. Daha sonrasında raporlama sistemimiz üzerinden dilediğiniz veriye dünyanın her yerinden kolayca ulaşırsınız.

Yoğun veri trafiği ve performans talepleri olan tesisler için Microsoft Azure bulut platformu önerilmektedir. Sistem Azure ile tam entegre çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede Azure’un sunduğu performans, veri güvenliği ve yüksek kapasite avantajlarından faydalanılır.

Güçlü Raporlama, Analiz, SMS & Mobil

Makinelerden toplanan veriler %100 VOLSOFT YAZILIM üretimi raporlama sistemi ile kolayca görüntülenir. Sistem işinizi kolaylaştıracak bir çok hazır raporla gelir. Bu raporlar dışında ihtiyaç duyacağınız özel raporlar hızlıca sisteme eklenir.

Raporlama sistemine masaüstü, web ve mobil cihazlardan ulaşabilirsiniz. Bu sayede dünyanın her yerinden üretim tesisinizi canlı olarak izleyebilir ve geçmiş raporları görebilirsiniz.

Ayrıca sistem önemli durumlarda kişileri SMS ve mobil bildirim kullanarak uyarmaktadır. Böylelikle tesiste gerçekleşen herhangi bir arıza vb. durumunda anında haberdar olursunuz.

Tüm İş Yazılımlarıyla Entegre Çalışır & Mevcut Yatırımınızı Korur

VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi halihazırda kullandığınız ERP, MRP ve CRM gibi iş yazılımlarıyla %100 entegre çalışır. Sistem tarafından elde edilen bilgiler bu üçünü parti yazılımlara otomatik aktarılıp muhasebeleştirme süreci tamamlanır. Bu sayede ürün sayma, barkod okutma ve sisteme manuel veri girme gibi operasyonlar tamamen ortadan kaldırılır.

Akıllı Üretim Erp Entegreasyonu

Biliyor muydunuz?

Üretim tesisleri VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi ile daha verimli ve organize çalışarak %25-%35 oranında randıman artışı sağlayabilir. Bu oranlar işletme yapısına göre farklılık gösterse de, sistem tesisteki tüm üretim parkurunu canlı olarak görebilmenizi sağlayacağı için sorunlara hızlı ve kesin çözümler üretmenize imkan verir. Öte yandan kronik sorunların giderilmesi, %100 doğru üretim verisi, çalışanlarda performans artışı ve kalite iyileştirmesi gibi daha birçok fayda sağlayarak kaynaklarınızı en verimli biçimde kullanmanızı mümkün kılar.

Örnek Uygulamalar

Nasıl Çalışır?

Sistem veri alınacak veya kontrol edilecek her bir makineye bir kart bağlamak suretiyle oluşturulur. Her kart bağlı olduğu makinedeki üretim adetleri, duruş süreleri, performans oranı, model, barkod ve operatör bilgilerini anlık olarak okur ve depolar. Depolanan bu bilgiler belirli aralıklarla sunucuya gönderilir ve veri tabanına aktarılır.

Faydaları

Akıllı Üretim Sistemi devreye alındığı günden itibaren tüm üretim aşamalarını anlık olarak takip edebileceksiniz. Bu sayede uçtan uca üretim otomasyonu sağlayarak karar alma, maliyet iyileştirme, kontrollü çalışma, mevcut yatırım ile maksimum karlılık sağlama gibi daha bir çok faydasını göreceksiniz;

Otomatik Performans, Verimlilik & Hata Takibi

 • Her bir makinenin durumunu canlı olarak görebileceksiniz. (Duruyor, çalışıyor, hata, bakımda vb.)
 • Her bir makinenin üretim adetlerini, performans oranlarını, toplam duruş sürelerini, sipariş/model/varyant/beden ve operatör bilgileri dakikalık, saatlik, vardiyalık, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak görebileceksiniz.
 • Düşük performans ve fazla hata ile çalışan makineleri sistem üzerinden görerek hızlıca müdahele edebileceksiniz.
 • Hangi operatörün düşük performans ve fazla hata ile çalıştığını sistem üzerinden görebileceksiniz.
 • Hangi vardiya ve saatlerde daha düşük performans alındığını sistem üzerinden görebileceksiniz.
 • Belirli bölgelere yerleştirilecek büyük ekranlar sayesinde çalışanlar kendi performansını ve diğer çalışanların performansını görebilecek. Bu sayede çalışanlar pisikolojik olarak daha randımanlı çalışmak için gayret gösterecek.
 • Rutin şekilde randımansız çalışan personeller ile ilgili hızlı ve doğru kararlar alabileceksiniz.
 • Çalışanlardan kaynaklı yavaşlıklar ve hatalar engellenerek toplam üretim randımanı %25-%35 artacak.
 • Makinelerdeki randıman ve hata sorunları büyümeden tespit edileceği için ürün kalitesi önemli ölçüde artacak.
 • Doğru makineye doğru zamanda müdahele etme şansınız olacak ve yedek parça maliyetiniz azalacak.

Sipariş, Planlama, Üretim & Termin Takibi

 • Özellikle yabancı müşterilere ihracat yapan firmalar için doğru planlama ve termin oldukça önemlidir. Sistem her bir siparişin anlık ve toplam üretimlerini geç olmadan görmenizi sağlayarak doğru zamanda doğru kararlar almanızı sağlayacak.
 • İlk aşamadan başlayarak her bir üretim departmanında üretimler (sipariş, model, varyant ve beden) bazında otomatik takip edilecek. Bu sayede fazla üretim, gecikme ve benzer olumsuzluklara önceden müdahele edebileceksiniz.
 • Sistem adetleri otomatik sayacağı için makinelerden çıkan ürünleri sisteme işlemek veya okutmak için kullandığınız elemanlar ve ekipmanlar boşa çıkacak.
 • Sistem üretimleri tek tek elektronik olarak sayacağı için %100 oranında adet doğruluğu sağlanacak. Bu sayede yanlış sayım veya tartımdan kaynaklı son dakika krizlerinin önüne geçilecek.
 • Üretim adetleri anlık ve doğru sekilde takip edileceği için diğer bölümlerdeki yığılmaların önüne geçebileceksiniz. Bu sayede üretim hattınızı en verimli biçimde kullanarak karlılığınızı arttırabileceksiniz.
 • Anlık ve doğru veriler ile çalışacağınız için daha iyi bir planlama yapma şansınız olacak. Bu sayede fason firmalara iş verme gerekliliği azalıp ürün kaliteniz ve karlılığınız artacak.
 • Kaliteli ürün üretip zamanında teslim etme oranınız artacağı için müşteriler tarafından diğer rakiplere göre daha çok tercih edilen bir firma olabileceksiniz.

Endüstri 4.0'a Geçiş için Geç Kalmayın!

Bizimle iletişime geçin, tesisiniz için ücretsiz analiz ve demo kurulum yapalım. Bu sayede sistemi satın almadan önce nasıl çalıştığını kendiniz görün.

İletişim