Endüstri 4.0 & Akıllı Fabrika Çözümleri

Makinelerinizi network üyesi yaparak Endüstri 4.0’a geçişinizi sağlıyoruz.

Canlı Destek & Yardım
Akıllı Fabrika Çözümleri
Otomatik Üretim Takibi

Otomatik Canlı Üretim Takibi

Özel IoT kartlarımız her tür makine ve ekipmana entegre olarak üretiminizi otomatik takip eder. Ürün bilgileri, sağlam-fire-hurda üretim miktarları vb. paramereler anlık olarak raporlanır.

Otomatik Verimlilik Takibi

Otomatik Verimlilik Takibi

Her bir makine, ekipman, hat, personel vb. birimlerin verimliliği sürekli ölçülür ve raporlanır. Üretim verimliliğinizi etkileyen unsurlar hakkında size detaylı bilgi verilir ve önlem almanız sağlanır.

Fire & Kalite Takibi

Otomatik Arıza-Bakım-Duruş Takibi

Makinelerinizin periyodik bakımları otomatik takip edilir ve kestirimci bakım modelleri ile hata oluşmadan engellenir. Ayrıca arıza ve duruşlar sebep, süre ve makine bazında raporlanır.

Otomatik OEE Raporlama

Otomatik OEE Raporlama

Sistem OEE ve daha bir çok raporu otomatik oluşturur. Toplanan bilgiler Web ve Mobil raporlama sistemlerimiz üzerinden 7/24 dünyanın her yerinden kolayca görüntülenir.

Uçtan Uca Üretim Takibi & Akıllı Üretim Sistemi

Geleceğin üretim takip teknolojisine VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi ile bugünden sahip olun.

Ödüllü Akıllı Fabrika Sistemi

Ödüllü Teknoloji

VOLSOFT Akıllı Fabrika çözümleri, Türkiye Teknoloji Takımı, T3GM ve çeşitli saygın kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.

Endüstri 4.0 partnerlerimiz
Kablosuz Veri Toplama IoT

Otomatik Üretim, Verimlilik & Duruş Takibi

VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi tesisteki her bir üretim aşamasını otomatik takip eder. Bu sayede çalışanlarınız asıl işleri olan üretimin yapılmasıyla ilgilenir. Üretim miktarları, duruşlar, arızalar ve ürün bilgileri insan müdahalesine gerek olmadan elde edilir.

Her Tür Makine ve Cihaz ile Uyumlu

40 adet IO pini bulunan özel mikro denetleyicimiz marka model bağımsız tüm makineler ile uyumludur. Bu sayede her tür makineye kolaylıkla entegre edilip devreye alınabilmektedir. Entegre edildiği makinelerde ne tür bilgiler okuyacağı tamamen işletme ihtiyaçlarıyla sınırlıdır. Çalışma hızı,  üretim miktarları, performans, duruş, hata ve model bilgileri standart olarak sağlanmaktadır.

Ayrıca mikro denetleyici piyasadaki tüm sensör, röle, barkod okuyucu vb. cihazları destelemektedir. Bu sayede üretim mekinesi tarafından sağlanamayan bilgiler harici cihazlarla kolaylıkla alınabilmektedir.

Güçlü Veri Mimarisi & Bulut Bilişim Desteği

Toplanan verileri kablosuz ağ bağlantısı ile sunucunuza gönderilir. Sunucu üzerinde çalışan servis uygulamamız verileri SQL veri tabanında depolar. Daha sonrasında raporlama sistemimiz üzerinden dilediğiniz veriye dünyanın her yerinden kolayca ulaşırsınız.

Yoğun veri trafiği ve performans talepleri olan tesisler için VOLSOFT Cloud bulut platformu önerilmektedir. Sistem bulut mimarisi ile tam entegre çalışacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu sayede bulut bilişimin sunduğu performans, veri güvenliği ve yüksek kapasite avantajlarından faydalanılır.

Güçlü Raporlama, Analiz, SMS & Mobil

Makinelerden toplanan veriler %100 VOLSOFT YAZILIM üretimi raporlama sistemi ile kolayca görüntülenir. Sistem işinizi kolaylaştıracak bir çok hazır raporla gelir. Bu raporlar dışında ihtiyaç duyacağınız özel raporlar hızlıca sisteme eklenir.

Raporlama sistemine masaüstü, web ve mobil cihazlardan ulaşabilirsiniz. Bu sayede dünyanın her yerinden üretim tesisinizi canlı olarak izleyebilir ve geçmiş raporları görebilirsiniz.

Ayrıca sistem önemli durumlarda kişileri SMS ve mobil bildirim kullanarak uyarmaktadır. Böylelikle tesiste gerçekleşen herhangi bir arıza vb. durumunda anında haberdar olursunuz.

İş Yazılımlarıyla Entegre Çalışır & Mevcut Yatırımınızı Korur

VOLSOFT Akıllı Üretim Sistemi halihazırda kullandığınız ERP, MRP ve CRM gibi iş yazılımlarıyla %100 entegre çalışır. Sistem tarafından elde edilen bilgiler bu üçünü parti yazılımlara otomatik aktarılıp muhasebeleştirme süreci tamamlanır. Bu sayede ürün sayma, barkod okutma ve sisteme manuel veri girme gibi operasyonlar tamamen ortadan kaldırılır.

Akıllı Üretim Erp Entegreasyonu
Kısa Amorti Süresi

Kısa Amorti Süresi

Yatırımınız 3-7 ay arasında geri döner.

Üretim Verimlilik Artışı

Hızlı Verimlilik Artışı

Üretim verimliliğiniz %30’a kadar artar.

Üretim Kalite Artışı

Hızlı Kalite Artışı

Fire oranınız düşer ve ürün kaliteniz artar.

Üretim Maliyetiniz Azalır

Maliyetlerde Azalma

İnsana olan ihtiyacınız ve maliyetleriniz azalır.

Yerli Teknoloji

%100 Yerli Teknoloji

Tüm teknoloji Türkiye’de üretilmektedir.

Akıllı Üretim Hibe

%100'e Varan Hibe

Projeniz KOSGEB vb. kurumlarca desteklenir.

Ödüllü Üretim Teknolojisi

Kanıtlanmış Başarı

Başarısı kanıtlanmış sistem ile riskler azalır.

Akıllı Fabrika Destek

Kesintisiz Destek

Ekibimiz sizden gelecek talepleri bekliyor.

Örnek Uygulamalar

Nasıl Çalışır?

Sistem veri alınacak veya kontrol edilecek her bir makineye bir kart bağlamak suretiyle oluşturulur. Her kart bağlı olduğu makinedeki üretim adetleri, duruş süreleri, performans oranı, model, barkod ve operatör bilgilerini anlık olarak okur ve depolar. Depolanan bu bilgiler belirli aralıklarla sunucuya gönderilir ve veri tabanına aktarılır.

Faydaları

Akıllı Üretim Sistemi devreye alındığı günden itibaren tüm üretim aşamalarını anlık olarak takip edebileceksiniz. Bu sayede uçtan uca üretim otomasyonu sağlayarak karar alma, maliyet iyileştirme, kontrollü çalışma, mevcut yatırım ile maksimum karlılık sağlama gibi daha bir çok faydasını göreceksiniz;

Otomatik Performans, Verimlilik & Hata Takibi

 • Her bir makinenin durumunu canlı olarak görebileceksiniz. (Duruyor, çalışıyor, hata, bakımda vs.)
 • Her bir makinenin üretim adetlerini, performans oranlarını, toplam duruş sürelerini, sipariş/model/varyant/beden ve operatör bilgileri dakikalık, saatlik, vardiyalık, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak görebileceksiniz.
 • Düşük performans ve fazla hata ile çalışan makineleri sistem üzerinden görerek hızlıca müdahele edebileceksiniz.
 • Hangi operatörün düşük performans ve fazla hata ile çalıştığını sistem üzerinden görebileceksiniz.
 • Hangi vardiya ve saatlerde daha düşük performans alındığını sistem üzerinden görebileceksiniz.
 • Belirli bölgelere yerleştirilecek büyük ekranlar sayesinde çalışanlar kendi performansını ve diğer çalışanların performansını görebilecek. Bu sayede çalışanlar pisikolojik olarak daha randımanlı çalışmak için gayret gösterecek.
 • Rutin şekilde randımansız çalışan personeller ile ilgili hızlı ve doğru kararlar alabileceksiniz.
 • Çalışanlardan kaynaklı yavaşlıklar ve hatalar engellenerek toplam üretim randımanı %25-%35 artacak.
 • Makinelerdeki randıman ve hata sorunları büyümeden tespit edileceği için ürün kalitesi önemli ölçüde artacak.
 • Doğru makineye doğru zamanda müdahele etme şansınız olacak ve yedek parça maliyetiniz azalacak.

Sipariş, Planlama, Üretim & Termin Takibi

 • Özellikle sipariş ağırlıklı üretim yapan firmalar için doğru planlama ve termin oldukça önemlidir. Sistem her bir siparişin anlık ve toplam üretimlerini geç olmadan görmenizi sağlayarak doğru zamanda doğru kararlar almanızı sağlayacak.
 • İlk aşamadan başlayarak her bir üretim departmanında üretimler (sipariş, model, varyant ve beden) bazında otomatik takip edilecek. Bu sayede fazla üretim, gecikme ve benzer olumsuzluklara önceden müdahele edebileceksiniz.
 • Sistem adetleri otomatik sayacağı için makinelerden çıkan ürünleri sisteme işlemek veya okutmak için kullandığınız elemanlar ve ekipmanlar boşa çıkacak.
 • Sistem üretimleri tek tek elektronik olarak sayacağı için %100 oranında adet doğruluğu sağlanacak. Bu sayede yanlış sayım veya tartımdan kaynaklı son dakika krizlerinin önüne geçilecek.
 • Üretim adetleri anlık ve doğru sekilde takip edileceği için diğer bölümlerdeki yığılmaların önüne geçebileceksiniz. Bu sayede üretim hattınızı en verimli biçimde kullanarak karlılığınızı arttırabileceksiniz.
 • Anlık ve doğru veriler ile çalışacağınız için daha iyi bir planlama yapma şansınız olacak. Bu sayede fason firmalara iş verme gerekliliği azalıp ürün kaliteniz ve karlılığınız artacak.
 • Kaliteli ürün üretip zamanında teslim etme oranınız artacağı için müşteriler tarafından diğer rakiplere göre daha çok tercih edilen bir firma olabileceksiniz.
Akıllı Fabrika Demo

Sistemi denemek istiyorum!

Uygun gördüğümüz tesislerde ücretsiz PoC çalışması yapmaktayız. Konu hakkında bizimle iletişime geçin.

Akıllı Fabrika Saın Al

Sistemi satın almak istiyorum!

Endüstri 4.0 & Akıllı Fabrikaya geçerek verimliliğinizi ve karlılığınızı arttırın. Hemen bizimle iletişime geçin.

 

Akıllı Fabrika Demo

Öğrenmek istiyorum!

Sistem hakkında detaylı bilgi mi istiyorsunuz? Tesisinizle uyumlu olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Buradan başlayın.

Akıllı Fabrika Saın Al

Yardım istiyorum!

Uzman ekibimiz satış öncesi ve satış sonrası tüm sorularınızı cevaplamak için sizi bekliyor. Hemen canlı destek ve yardım alın.

 

Content Protection by DMCA.com